Smart SEL-32B24K 32″ HD Basic LED TV
Original price was: 15,660৳ .Current price is: 14,500৳ .
Key Features
  • Model: SEL-32B24K
  • Screen Size: 32 Inch
  • Resolution: HD (1360×768) Resolution
  • Speaker: 10W+10W speakers
  • Ports: 1x USB, 2x HDMi, Audio Line Out
Category:
Description
Smart SEL-32B24K 32″ HD Basic LED TV: Reliable Entertainment for Every Home
Specification
Main Features
Display TypeLED
Screen Size32 inch
ResolutionHD (1360×768)
RAM1GB
Storage8GB
Connectivity
USB1x USB
HDMI2x HDMI
OthersAudio Line Out
Audio
Audio OutputInternal Audio Output
Speaker System10W+10W speakers
Physical Specification
Dimension (L x W x H)731mm x 433mm x 68mm without the base
Weight3.9kg (net)
Manufacture Warranty
Why the Smart SEL-32B24K Stands Out
1. Crystal-Clear HD Visuals
2. Immersive 20W Audio Experience
Don’t let the compact size fool you. This TV is equipped with a powerful 20W internal audio output (dual 10W + 10W speakers). With dedicated sound modes for Music and Movies, it ensures clear dialogues and rich background scores without the immediate need for external soundbars.